Türkiye - Slovenya İş Konseyi Ljubljana Ziyareti – 12/13 Nisan 2018

DEİK Slovenya İş Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Başkan Yardımcısı Fahri Başkonsolos Sn. Başar Arıoğlu önderliğinde 12-13 Nisan 2018 tarihlerinde Slovenya Sanayi ve Ticaret Odası’nda karşı kanat kuruluşuna ziyarette bulundular.

Karşılıklı iyi niyetin sunulduğu ve önümüzdeki dönem çalışma hedeflerinin belirlendiği bu görüşme  sonrası Sloven firmalarla ikili görüşmeler yapıldı.

Türkiye Ljubljana Büyükelçisi Sn. Esen Altuğ heyet onuruna konutunda bir resepsiyon düzenledi ve  ikili ilişkilerin gelişmesine katkıları için her iki ülke iş konseyi üyelerine teşekkürlerini sundu.

Heyet üyeleri ile ELIGMA şirket ziyareti gerçekleştirildi. Eligma her hanenin bir iş haline gelmesini sağlayan yapay zeka odaklı ve blockchain teknolojisi temelinde çalışan, kullanıcıların “tek bir yerden” online alışveriş ve satış yapmalarını sağlamayı hedefleyen ve kripto para birimi ile ödeme seçeneği sunan bir bilişsel ticaret platformudur. Web sitesi: https://www.eligma.io

Slovenya Fahri Başkonsolosu ve DEİK Sloven İş Konseyi Başkan Yardımcısı Sn. Başar Arıoğlu heyet onuruna bir akşam yemeği daveti verdi.

İkinci gün Slovenya Ekonomi Bakanlığı’nda düzenlenen toplantıya katılan heyet Devlet Sekreteri Ales Cantarutti, Genel Müdür Jernej Tovsak ve Uluslararasılaştırma Bölümü Başkanı Matej Skocir ile görüştü. Devlet Sekreteri Ales Cantarutti’ye heyet adına Başkan Yardımcıları Sn. Başar Arıoğlu ve Ramis Öztürk tarafından hediye takdim edildi.