Türk-Sloven İş Konseyi Yapıldı.

Slovenya Cumhuriyeti Başbakanı Borut Pahor ve beraberindeki işadamları heyetinin Türkiye'ye ziyareti kapsamında, DEİK/Türk-Sloven İş Konseyi tarafından Slovenya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle 4 Mart 2011 tarihinde Sheraton Hotel'de Türk-Sloven İş Forumu gerçekleştirildi. Başbakan Pahor, T.C. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, TOBB/DEİK Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Sloven Ticaret ve Sanayi Odası Genel Müdürü Samo Hribar Milic ve Türk-Sloven İş Konseyi Başkanı Başar Arıoğlu, açılış oturumunda her iki ülke iş dünyası temsilcilerine hitap ettiler.

Samo Hribar Milic ise Slovenya'nın Türkiye'nin AB üyeliği konusunda her zaman en büyük destekçisi olduğunu dile getirirken, Slovenya ve Türkiye arasındaki işbirliklerinin üçüncü pazarlar üzerinden güçlendirilmesinine vurgu yaptı.

IEDC Bled School of Management Başkanı Prof. Danica Purg Slovenya ve Türkiye'de gizli kalmış başarılı firmaları konu alan sunumunda her iki ülkenin rekabet güçlerini arttırmak için ortak sinerjiden fayda sağlamaları gerektiğini kaydetti. Forum'un son bölümünde Türk ve Sloven firmalar