Slovenya Ulusal Günü ve Magicscape Sergisi

Slovenya’nın Ulusal Günü, Yapı Merkezi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Slovenya Cumhuriyeti Fahri Başkonsolosu Başar Arıoğlu’nun ev sahipliğinde, Türk ve Sloven sanatçıları biraraya getiren Magicscape Sergisi’nin açılışı ile 16 Mayıs 2016’da kutlandı.

Odeabank’ın Sanat Galerisi O’Art’ta Eva Petrič, Klemen Brun, Jože Šubic, Başak Avcı, Gül Ilgaz ve İrfan Önürmen’in eserlerinin yer aldığı serginin açılışına şirketimizden Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Arıoğlu, Irmak Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Arıoğlu, Yapı Merkezi İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Emre Aykar ve YM Çalışanları katıldı. Slovenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Igor Jukic’in de katıldığı kokteylde ayrıca Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, iş dünyasından Ahmet Bayraktar, Emre Kurttepeli ve eşi Maide Kurttepeli, Levent Çetinyılmaz, Avukat Murat Aksu’nun yanısıra iş, sanat ve cemiyet dünyasından birçok isim davetliler arasındaydı.

19.00’da başlayan kokteylde sırasıyla Başar Arıoğlu, Büyükelçi Igor Jukic, serginin küratörleri Başak Avcı ve Jože Šubic birer konuşma yaptılar.

Sergide farklı disiplinlerden çeşitli malzeme ve tekniklerin kullanıldığı eserler, 26 Haziran tarihine kadar Nispetiye Caddesi No:60/A-B Etiler adresindeki Odeabank Etiler Şubesi’nin 2’nci katında yer alan O’Art’ta Pazartesi – Cumartesi günleri 10:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Sergi ile ilgili linke aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.