Sayın Ziyaretçi,

Slovenya Cumhuriyeti Fahri Başkonsolosluğu, Türkiye ile Slovenya arasında sosyal, kültürel ve ticari ilişkileri geliştirmek ve bu karşılıklı iş birliğini her iki ülke için de canlı tutmak hedefiyle 1996 yılından bu yana Türk ve Sloven vatandaşlarına hizmet vermektedir.

Başkonsolosluk görevini, 1996-2002 tarihleri süresince, Türkiye ve Slovenya arasında ekonomik işbirliğinin gelişmesine sağladığı değerli hizmetlerinden ötürü Slovenya Cumhuriyeti tarafından Onur Nişanı verilen Dr. Ersin Arıoğlu'ndan, aynı ideal ve amaçları pekiştirmek üzere 2002 yılında devralmış bulunuyorum.

Web sayfamızda bulunan bilgilendirmeler ile vize ve geçici oturum izni başvurularınızı kolaylaştırmayı, Slovenya'da geliştirmeyi düşündüğünüz olası ticari işbirliklerine katkıda bulunmayı ve Slovenya'ya ziyaretinizin daha hoş olmasını sağlamayı ümit ediyoruz.

Web sayfamızda belirtilenlerin dışında sorularınız olması halinde, lütfen telefon ve e-mail yoluyla bize başvurun. İlettiğiniz sorularınıza Türkçe ve İngilizce cevap veriyoruz.

Bu vesile ile en içten saygılarımı sunarım.

Mustafa Başar Arıoğlu
Slovenya Cumhuriyeti Fahri Başkonsolosu

 

 

 

 

 

Dr. Ersin Arıoğlu’na Slovenya Cumhurbaşkanı
Dr. Janez Drnovšek tarafından Slovenya Cumhuriyeti’nin yabancılara verdiği en büyük devlet nişanı olan “THE SILVER ORDER OF FREEDOM OF THE REPUBLIC OF SLOVENIA”nın verilmesi layık görüldü.

Nişanı Slovenya Türkiye Büyükelçisi Ekselans Andrej Grasselli, elçilikte düzenlenen bir törenle tevdi etti.

25 Kasım 2004
Ankara